av Geoffrey Cooper
5.0 (1)
Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker
I oktober 2018 släpptes boken The Cell: A Molecular Approach skriven av Geoffrey Cooper. Det är den 8e upplagan av kursboken. Den är skriven på engelska och består av 816 sidor. Förlaget bakom boken är Sinauer Associates Is an Imprint of Oxford Un.
Köp boken The Cell: A Molecular Approach på Studentapan och spara uppåt 21% jämfört med lägsta nypris hos bokhandeln.
Harvard
Oxford
APA
Vancouver
Bara 1 säljare kvar!
Utmärkt skick
George
Fri frakt & skickas senast på fredag, 4 april. Beställ inom 15 tim 48 min
Du sparar 787 kr (21%) mot nypris
5.0 (1)
Baserat på 1 recension från verifierade användare
5.0 (1)
1 recension
George
Sollentuna
15 dagar sedan
En bok som pedagogisk kan förklara komplexa processer i cellen på ett intuitivt sätt. Då innehållet kan vara ganska svårt krävs dock att man som läsare inte skummar igenom sidorna, utan det krävs analytisk läsning för att greppa innehållet.
Cookies och dataskydd
Studentapan använder cookies för att skapa en säker och skräddarsydd upplevelse, samt för annonsering och för att analysera trafiken på webbsidan.