Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker
I januari 2011 släpptes boken Pedagogiskt ledarskap : Om att skapa goda relationer i klassrummet skriven av Elsebeth Jensen (red.), Ole Løw (red.). Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 204 sidor. Förlaget bakom boken är Gleerups Utbildning AB som har sitt säte i Malmö.
Köp boken Pedagogiskt ledarskap : Om att skapa goda relationer i klassrummet på Studentapan och spara uppåt 64% jämfört med lägsta nypris hos bokhandeln.
Harvard
Oxford
APA
Vancouver
Baserat på 16 recensioner från verifierade användare
4.6 (16)
16 recensioner
Alicia
Mora
Läste hela boken innan första VFU, kan varmt rekommendera! Gav så mycket verktyg att ta med sig och ”svarade” på frågor man funderade på.
Linnéa
Linköping
Många bra och intressanta delar
Minna
Ludvika
Bra information och Mycket lärorik!
Maya
Saxdalen
bra användbar och undervisande
Elisabeth
Borlänge
Denna bok blev en felbeställning. Jag har bara tittat lite i den, men mina kurskamrater som hade läst i den tidigare hade bara positivt att säga om denna bok är bra
Marcus
Göteborg
En tankeväckande samling som granskar konceptet pedagogiskt ledarskap och dess roll i att etablera och upprätthålla positiva relationer i klassrummet. Jensen och Løw, tillsammans med övriga författare, erbjuder insikter, verktyg och exempel för lärare och