Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv; Rickard Fuchs; 2002
Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv; Rickard Fuchs; 2002

Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre livUpplaga 1

av Rickard Fuchs

  • Upplaga: 1a upplagan
  • Utgiven: 2002
  • ISBN: 9789127074453
  • Sidor: 155 st
  • Förlag: Natur & Kultur Allmänlitteratur
  • Format: Häftad
  • Språk: Svenska

Om boken

Vi vill alla ha ett bättre liv. Även om vi tycker att vi har ett ganska bra liv, så skulle vi inte ha något emot att det blev lite bättre. Ha en bra dag! ger på ett lättsamt och roligt sätt klokskap och levnadsråd om hur man får ett bättre liv. Här finns ovanliga råd som: Var lite negativ Ät något onyttigt Bli inte för gammal Och rubriker som: Vem ska man undvika? Handla först och tänk sedan Att acceptera det oacceptabla De flesta råden är seriösa, även om de är inlindade i humor. Men de är inte mindre allvarliga och viktiga för det! Det finns också kapitel som är tänkta att bara vara underhållande, men kanske man även i dessa kan hitta ett litet korn av sanning att ta fasta på. Rickard Fuchs är läkare och författare sedan trettio år tillbaka till en lång rad roliga och kloka böcker för ett gladare och bättre liv. Han är även seriös föreläsare och stå-upp-komiker.

Åtkomstkoder och digitalt tilläggsmaterial garanteras inte med begagnade böcker

Mer om Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv (2002)

I september 2002 släpptes boken Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv skriven av Rickard Fuchs. Det är den 1a upplagan av kursboken. Den är skriven på svenska och består av 155 sidor djupgående information om psykologi. Förlaget bakom boken är Natur & Kultur Allmänlitteratur som har sitt säte i Stockholm.

Köp boken Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv på Studentapan och spara pengar.

Referera till Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv (Upplaga 1)

Harvard

Fuchs, R. (2002). Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv. 1:a uppl. Natur & Kultur Allmänlitteratur.

Oxford

Fuchs, Rickard, Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv, 1 uppl. (Natur & Kultur Allmänlitteratur, 2002).

APA

Fuchs, R. (2002). Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv (1:a uppl.). Natur & Kultur Allmänlitteratur.

Vancouver

Fuchs R. Ha en bra dag! : 55 säkra sätt (och några osäkra) för att få ett bättre liv. 1:a uppl. Natur & Kultur Allmänlitteratur; 2002.